Бизнисменот Сиљан Мицевски еден од учесниците во тешката сообраќајка утрово во близината на Охрид

0
1609

Бизнисменот Сиљан Мицевски со сопругата бил во еден од двата џипови кои предизвикаа тешка сообраќајка во близината на Охрид утрово во 8 часот. Бизнисменот бил со својот џип Порше Чејен. Еве ги деталите:

Четири лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што утрово околу 8 часот се случила на магистралниот пат Охрид – Кичево, на потегот меѓу селата Мешеишта и Требеништа, информираат од охридската полиција.

mkd-272340

Четири лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што утрово околу 8 часот се случила на магистралниот пат Охрид – Кичево, на потегот меѓу селата Мешеишта и Требеништа, информираат од охридската полиција.

Повредените лица се префрлени во охридската болница „Свети Еразмо“. Во директниот судир на два џипа, се превртел и еден камион во обид да ги избегне возилата.

Увидот е во тек, а сообраќајот се одвива по локалните патишта.