Бејли: Остануваме во контакт со сите политички партии, набргу ќе ги соопштиме следните чекори

0
412

Остануваме во контакт со сите политички партии, изјави денеска во Штип амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, одговарајќи на новинарско прашање дали се подготвува нова лидерска средба, пишува Мета.

– Очекуваме да ѝ помогнеме на Македонија во политичката криза, за што ќе ве информираме низ соопштение за следните чекори – изјави Бејли.