Барса декласирана на Енфилд, Ливерпул ќе игра финале во ЛШ со победникот од Тотенхем и Ајакс

0
929

Магичната ноќа на „Енфилд“ за фудбалерите на Ливерпул продолжува. На 10 минути пред крајот Ливерпул води со 4:0 и има резултат за финале.

„Црвените“ од самиот старт веруваа во „чудо“, до 55-та минута постигнаа три гола и ја анулираа предноста.

Во 79-та минута после еден „мудро“ изведен корнер Ориги остана сам, небранет од никого и го матираше Тер Штеген за 4:0.

Извор : Спортски.Мк