БАЕРН МИНХЕН КРАДЕ ТАЛЕНТИ ОД АЈАКС, ДЕСТ ПРЕД ПРЕСЕЛБА ВО ГЕРМАНИЈА

0
81

Баерн Минхен, европскиот првак по продажбата на Тиаго Алкантара во Ливерпул за 30 милиони евра, почнува да ги троши парите за нови играчи.

Така Баерн ќе го ангажира 19-годишниот десен бек од редовите на Ајакс, Сержињо Дест. Тој пред два месеци се поврзуваше со трансфер во Барселона.

„Баварците“ исто така се во потрага и по играч од средниот ред, кој ќе го замени Тиаго кој оди на „Енфилд“.

Извор : СпортМедиа