БАГРА НЕПИСМЕНА, СТОКА, ЃУБРИЊА ФАШИСТИЧКИ, ОЛОШ НЕВИДЕН : ЌОСИЊАТА НАПРАВИЈА ИНЦИДЕНТ ПРЕД СОБРАНИЕ, НАСИЛНО ВЛЕЧЕА И ТУРКАА ДЕВОЈКА ОД ПРЕД БИНАТА!!!

0
1511

За време на протестот пред Собранието демонстрантите од „Македонија блокира“ истуркаа девојка која се обиде да зборува од бината, јави Макфакс.

Девојката, која се претстави како Ангелина од Штип, се качи на бината сакајќи да одржи говор, но демонстрантите на сила ја симнаа, по што ја влечеа и истуркаа подалеку од бината.

Таа извикувајќи „Јас сум за НАТО“ се обиде да се обрати пред присутните, но беше спречена од демонстрантите.

Демонстрантите ја отстранија девојката со осуда дека е инфилтрирана од СДСМ и ја нарекоа провокаторка на Заев.

Дел од учесниците почнаа да ги навредуваат снимателите и новинарите кои сакаа да го снимат инцидентот и сакаа да им ги земат камерите.

Извикуваа „Марш провокатори“, „Марш душмани“, „Доле камери.“, пренесе Макфакс.