АЈ ДА СИ ИБИШ ВЕКОТ ДА СИ ИБИШ, КОМЕДИЈА СИ ЕБАТИ ЧОЕКОТ ЕБАТИ ЈА ИЗНАСМЕА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА – Урко имал проблеми со главата и си го оштетил видот од шофершајбната на стариот мерцедес па затоа морал да се вози со мерџото на Грујо од 600.000 евра!!!

0
1371

Дејан Митревски – Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на поранешниот премиер Никола Груевски, кој е обвинет од СЈО дека незаконски влијаел на МВР од осиромашениот буџет за негови потреби да купи мерцедес од речиси 600.000 евра, сведочеше денеска во Основниот суд Скопје 1 во предметот „Тенк“.

„Имавме проблеми и со шофершајбната. Почна да прави диоптрија. Дека седам напред со возачот, по целодневните возења имавме проблеми во главите. Се јавив во фабриката, ми потврдија дека шофершајбната на старото блиндирано возило до кое се возеше господинот Груевски, е стара и исфрлена од употреба. По ова отидов на очен лекар, имав оштетувања на видот“, рече Урко, кој кажа дека уште работи во МВР.

Повеќе за ова на СДК.МК

По оваа логика на Урко, сите таксисти во Скопје што возат евтини стари кршови со години треба да се ќорави и целосно чукнати во главата или крајно треба да им се обезбеди ново мерџо од 600.000 евра.