АЈДЕ НАРОДЕ ПОЧНУВА АНТИ КЛЕПТОМАНСКОТО ШОУ, НОВО БОМБАСТИЧНО ГОСТУВАЊЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ, ОВОЈ ПАТ НА АЛСАТ ВО 21:45 ЧАСОТ

0
929

zoki-zaev

Јавноста во очекување на уште едно бомбастично гостување на претседателот на СДСМ Зоран Заев, овој пат гостин на Алсат-М телевизија во 21:45 во емисијата на ,,Патот кон” со водителот Мухамед Зекири.

Тема на емисијата ќе бидат „бомбите“, акцијата „Пуч“ и актуелната политичка ситуација.