АЈДЕ МАЛЕ МАЛЕЕЕЕ, И БОНЕТО Е ПЕЧЕНО ЗА ВО ГРАДИНКАТА ЗА ВОЗРАСНИ ВО ШУТКА : СЈО отвори истрага за ПЉАЧКА од 100.000 евра преку лажни патарини!!!

0
2707

На денешната прес- конференција СЈО специјалната обвинителка Фатиме Фетаи ја претстави новата истражна постапка под кодно име „Друмарина“.

-Осомничената, во периодот кога била пратеничка поднела лажни фискални сметки за направени 843 патувања oд местото на живеење до Скопје, за што прибавила корист од  околу 5 милиони 973 илјади денари или околу 100.000 евра надомест за патни трошоци. По спроведената истрага востановено е дека километражата на приватното возило на осомничената не одговарта со приложената – рече Фетаи.