АЈДЕЕ, ГЕРО РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ КАЈ ЈАНКО БУРЕК : ВЛАСТА ГО ИМА ОРГАНИЗИРАНО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ЗА БУДИМПЕШТА!

0
1480

– Не верувам дека Груевски избегал без помош од власта на Заев и Ахмети. Не мислам дека е тоа можно. Е сега не сакам да верувам дека Заев и Ахмети му помогнале, но многу е тоа можно.

Уредникот на Плусинфо и Слободен Печат, Бранко Геровски пукаше жестоко по премиерот Заев кај куртонот Јанко Бурек.