АЈДЕЕЕЕ ПУШТАЈТЕ ВОДА ВО ШОЉАТА ДА ЗАПЛОВИ ГРУЈО КУКУРУЗ КО ГОМНО ИСУШЕНО, ВМРО-ДПМНЕ НАЈАВИ ПРОМЕНА НА КОРМИЛОТО НА ПАРТИЈАТА!!!

0
2725

Ако Никола Груевски поднесе оставка, новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ треба да исполнува три услови – прво да биде прифатлив за партиската база, потоа за македонските  граѓани  и третиот услов е да биде прифатлив за меѓународната заедница, вели  Христијан Мицкоски за емисијата Фактор магазин.

Во првото интервју по локалните  избори, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ оценува дека локалните избори биле нерегуларности, но во истовреме за изборниот пораз одговорност ја лоцира и во одредени погрешни политики на партијата.