АЈДЕЕЕЕЕ РЕД СЕ РЕДАТ КРВНИЦИ МАЛЕЕЕЕЕЕЕЕ, И ОВИЕ МИСЛАТ ДЕКА ГРУЈО И МИЈАЛКОВ ЌЕ ЛЕЖАТ ЗА НИВ : МВР утрово покрај Митко Чавков ги приведе и вратарот Мукоски, Ќосето, актерот Јовановски и уште неколкумина УБИЈЦИ!!!

0
2664
Покрај Mитко Чавков кој утрово беше уапсен,  приведени се уште 15 -тина, меѓу кои пратеници и граѓани кои се најдоа на 27 април во Собранието.
Помеѓу нив се и актерот Владо Јовановски, Горан Ангелов – Ќосето од Велес, пратеничката Жаклина Стефановска, пратеникот Крсто Муковски, поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски, пратеникот Љубен Арнаудов од Охрод и други.

Се очекува утрово Чавков да биде донесен во Кривичниот суд пред судија за претходна постапка.