АЈДЕЕЕЕЕ ЕБАСИ МАЈКАТА, ТРАМП КОНЕЧНО ЈА СКРОТИ ДЕБЕЛАТА ШУШУМИГА ОД С. КОРЕЈА, КИМ ИСПРАТИЛ ПОРАКА ДО ТРАМП ЗА ПОМИРУВАЊЕ!

0
766

Северниокорејскиот лидер Ким Џонг ун му испрати на американскиот претседател Доналд Трамп порака за помирување во време кога се запрени преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја.

Пораката на Ким , пратена како писмо , е предадена во петокот , наведуваат неименувани дипломатски извори. Во пораката наводно , Ким му посакал на Трамп уште многу средби следната година за да се постигне разоружување на Корејскиот полуостров.

Американскиот Стејт Депшартмент и амбасадата на САД во Јужна Кореја немаа коментар на писмото на Ким.