АЦО КАБРАНОВ ЈА ОТКРИ ДРАМАТА ШТО СЕ СЛУЧУВАЛА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ ВЕЧЕРТА КОГА СЕ ДОЗНА ЗА ПОРАЗОТ, КОЈ КАКО БЕГАЛ НИЗ ПОДРУМИТЕ, КОЈ НЕ ДОШОЛ ВО СЕДИШТЕТО, КАКО РЕАГИРАЛЕ ГРУЈО И МИЈАЛКОВ ЗА ПОРАЗОТ

0
17105

Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ.

Тој во колумна на Либертас откри неверојатни пикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно.

Линк до колумната ОВДЕ.