Црни Грујо се појави на Сител ЖОЛТ КАКО ЛИМОН ДА ШМУКАЛ, ТОЈ КОНЕЧНО призна дека ВМРО-ДПМНЕ оди во опозиција : Заев аман ќе ти дадам и 100 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во парламентот само да НЕ СКАПУВАМ ВО ЗАТВОР!!!

0
6320

Никола Груевски во вестите на Сител на телевизиско интервју со Цаци конечно се помири со фактот дека Зоран Заев и СДСМ ќе формираат влада заедно со албанските партии а неговата партија заедно со него одат во опозиција.

Тој дури и во одредени моменти му понуди на Заев отворена поддршка во парламентот со сите 51 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ само СДСМ да ги откачи албанците за да се куртули од робија која ќе му ја натегнат Катица и СЈО.

Ова е луд и очаен предлог на Црни Грујо со оглед на тоа дека ова е негово прво издание каде отворено ги признава политичките порази.

koljoPlace1