Аудито на Заев оштетено, но лидерот на опозицијата не бил во него

0
847

Утрово во Струмица возило удрило во приватниот автомобил на опозицискиот лидер Зоран Заев. Во моментот на сообраќајката во возилото биле возачот на Заев и неговата сопруга.

zaev-audi-540x264

Од ударот како што дознаваме сопругата на неговиот возач има скршено ребро и е однесена во болница. Аудито на Заев било многу оштетено. Заев вели дека првомајските празници ги поминува во кругот на семејството во Струмица.

Претходно некои од порталите објавија дека во возилото. кога се случила сообраќајката. бил Заев со сопругата и дека таа била однесена во болница, но Заев за Либертас вели дека тоа не е точно..

11198628_10153274293439246_734194397_n 11208866_10153274293484246_1966648638_n 11212470_10153274293489246_436536694_n