(Аудио) Ставрески за Грујо: КОПИЛЕТО одма пишал порака, преку глава ми е, ми иде да му напишам иди у ПИЗДУ МАТЕРИНУ!

0
624

stavreski-gruevski

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимки, од како што рече разговор меѓу министрите за внатрешни работи и финансии, Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески, по кавгата меѓу Ставревски и директорот на Државна лотарија..

Во снимката, за која Заев вели дека говори Ставревски, министерот кажува дека му се дерел на директорот.

„Копилето одма пишал порака. Преку глава ми е, одма фаќа страна. Сите други се во право. Ми иде да му напишам иди у пи..у мате..ну “.

„ Абе штом му е Дане подобар, он нека му ги врши работите, стави си го Дане.Мизерија да ти кажам “.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=mfA7DNgGcfU[/youtube]