(АУДИО) ДРАМА ЈЕБОТЕ ЧОВЕЧЕ: Миленко и компанија лажат на државното радио СПУТНИК во Москва за шарената револуција – МИЛЕНКО БИЛ ЗАБРАНЕТ ВО МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ОТКРИЕНИТЕ ПЛАНОВИ НА РОТШИЛД И ЦИА?!?!

0
984

Јао људи, гледајте го ова лудило! Миленко се уклучува на некое ебено радио Спутник во Москва и пред цела Русија лаже како бил забранет и цензуриран во Македонија од страна на американскиот амбасадор Бејли затоа што во емисија го споменал името на Ротшилд и затоа што открил планови за ЦИА за Македонија?!?! Јаооо бандо една ненормална пизда ли ви материна бре гомнари едни режимски, црви едни мрсни дебели, стоко една лудачка шизофрена, цццц мајко моја какви се ова пациенти човече!!!

Линк до емисијата ОВДЕ

1026533869

Инаку ова радио Спутник е државно радио и е основано и финансирано официјално од Кремљ т.е Владимир Путин. Еве што пишува за овој канал на интернет:

Sputnik is an international multimedia service launched on 10 November 2014 by Rossiya Segodnya, an agency wholly owned and operated by the Russian government, which was created by a Decree of the President of Russia on December 9, 2013.[2] Sputnik replaces the RIA Novosti news agency on an international stage (which remains active in Russia)[3] and Voice of Russia. According to its chief Dmitry Kiselyov, Sputnik intends to counter the “aggressive propaganda that is now being fed to the world”.[4]