АПСЕЊЕ ВО КИЧЕВО : “ПАДНА” ПОЗНАТ ДИЛЕР НА КОКАИН

0
1820

Денес во Кичево е уапсен познат дилер. Според неофицијални информации уапсениот подолг период продавал кокаин.

За време на акцијата кај него е пронајдена прашкаста материја.
Од МВР го потврдуваат настанот и најавуваат детали за утре.
Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи продолжува со успешните акции.