АПЕЛАЦИЈА НЕ МУ ПОВЕРУВА НА БОКИ 13 ДЕКА Е СМРТНО БОЛЕН ПРИ ШТО ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР

0
394

Апелација не го прифати барањето на адвокатите на Боки 13  за укинување на мерката притвор, поради опасност од бегство.

Судот смета дека се исполнети два од условите, односно можност за бегство и да го повтори делото. Јовановски се наоѓа во притвор како првоосомничен во случајот „Рекет“. Второосомничениот Зоран Милески – Кичеец од неодамна е во домашен притвор, а Катица Јанева како третоосомничена е во притвор, и притоа и беше одбиено барањето за домашен притвор.