АПАСИЕВ НЕ ОДИ НА ЛИДЕРСКА : СО НАС НЕ МОЖАТ КАКО СО ВМРОВЦИТЕ

0
487

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, најави дека нема да присуствува на лидерската средба во понеделник.

– Со нас не можат да се договараат како со вмровците. Ние сме тврд орев – вели Апасиев. Денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека ќе оди на лидерската средба што ќе се одржи во Парламентот.