АМИ СЕГА ГЕРО, ШУ ПРАИМЕ?! УТРОВО УАПСЕН ОРЦЕ КАМЧЕВ, СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА ОД ЗЕМЈАВА ОТКАКО ДОЗНАЛ ДЕКА ИСТРАГАТА ЗА ИМПЕРИЈА Е ПРИ КРАЈ!

0
2094

Бизнисменот Орце Камчев утрово е приведен, дознава Фокус од доброупатени извори.

Според нашите информации, Камчев е уапсен бидејќи Агенцијата за национална безбедност (АНБ) имала информации дека наводно се спрема за бегство.

По нивно барање бил приведен, а потоа го информирале Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Сега обвинителството ќе бара притвор, бидејќи Камчев е осомничен во истрагата “Плацевите на Водно”.

Од МВР за “Фокус” ја потврдија информацијата, односно дека Камчев е приведен и дека ќе биде изведен пред суд