АМБАСАДОРКАТА НА САД, КЕЈТ БРНЗ ДЕНЕС ВО 13 ЧАСОТ ГИ КООРДИНИРАЛА СИТЕ ПАРТИИ ДА ГО ПРИФАТАТ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ “ЗЕМИ ИЛИ ОСТАВИ” БИДЕЈЌИ СПОРЕД НЕА ПОДОБАР ПРЕДЛОГ С.МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА ДОБИЕ

0
2132

Денес во 13 часот во амбасадата на САД се повикани лидерите на сите политички партии вклучително и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со цел да ги координира да го пфиратат францускиот предлог со образложение дека С.Македонија подобар предлог за пристапни преговори со ЕУ никогаш нема да добие.