АМАН БЕ ДЕЦА ПА ШТО ПРАВИТЕ СО ТОА БЕСНО ВОЗЕЊЕ?! БЕМ МУ МАТЕР ПА ИМАТЕ ЛИ МАЈКИ И ТАТКОВЦИ?! ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ЖЕНА ВО СКОПЈЕ, ЈА УДРИЛ 20-ГОДИШНИК СО АВТОМОБИЛОТ И ПОБЕГНАЛ

0
610

На 16.03.2023 во 10.05 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Бранислав Нушиќ“ патничко возило „нисан микра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(20) од Скопје удрило во пешакот Л.Ц.(80) од Скопје и го напуштило местото на несреќата, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Ц. констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.