АКЦИЈА КАКО ВО ХОРОР НА МВР : Арсенал оружје и лабараторија за дрога пронајде полицијата во кратовско, повеќемина приведени

0
765

Најмалку осум пушки и насади со марихуана пронајде македонската полиција денеска во куќа во кратовското село Којково, а откриена е и лабараторија за обработка на марихуана во Злетово, дознаваме од извори во истрагата. Според нашите информации, има четворица приведени. Од МВР потврдуваат дека пронашле оружје и дрогам но детали најавуваат по целосното завршување на претресите.