АВСТРАЛИСКА ФАЈТЕРКА ПРОСЛАВИ ПОБЕДА СО НОКАУТ ВО ПРВА РУНДА СО ПОКАЖУВАЊЕ НА ГРАДИТЕ КОН ПУБЛИКАТА

0
465

Првиот меч на фајтерката во тешка категорија, Таи Емри во Bare Knuckle Fighting Championship беше меч кој никогаш нема да го заборави. Таа на својот деби меч прослави победа со нокаут во првата рунда при што прослави на невообичаен начин со покажување на нејзините гради кон насобраната публика во арената.

Емери го имаше својот прв дебитантен настап во BKFC во Саботата во Бангкок, Таиланд. Нејзина противничка бише Рунг – Арун Кнучај која исто имаше свој деби меч на боречката организација од овој ранг. Борбата заврши уште во првата рунда со нокаут на Емери кон Рунг.

10 секунди по нокаутот на Емери, Кнучај не беше во можност да одговори која сеуште беше во тежок нокдаун. Таи Емери по нокаутот се залета кон оградата од јажиња, качувајќи се на нив и прославувајќи ја победата на невообичаен начин со покажување на нејзините гради кон публиката во арената.

Австралиската фајтерка е спонзорирана од порно легендата Кендра Луст при што таа изјави дека Емери е победник и нејзината прослава ја споделила на својот Твитер профил како поддршка кон неа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC (@bareknucklefc)