(ФОТО) Кајли Миног потврди дека е во врска со 20 години помладиот актер

0
575

Иако веќе некое време медиумите шпекулираат дека пејачката и актерот се во врска, Кајли Миног не даваше никакви информации за тоа.
Очигледно е дека Кајли Миног ужива во љубовта со 20 години помладиот актер, Џос Сас, и не се грижи за преголемата разлика во годините.

1446541706300-540x304

Иако подолго време ја криеше врската со Џош, пејачката сега решила да је обелодени оваа романса. Со оглед на тоа што сега е популарно се да се открива преку социјалните мрежи, водена по тоа, и Кајли реши со селфи фотографија со актерот да ги извести фановите дека е среќна во љубовта.

687686_kajli-minog-foto-instagram_ff

Пејачката и актерот присуствувале на финалето на светскиот куп во рагби. Вљубената двојка ја искористила приликата да направат заедничко селфи, и истото да го објават на социјалните мрежи.

Но, и Џош сакал на фановите да им ја претстави новата девојка, па и тој споделил селфи на неговиот Инстаграм.
„Два големи фанови. Ќе победат или изгубат, ние ќе им пружиме љубов“, напишал актерот под фотографијата.

Двојката се запозна во септември на снимањето на американската серија „Галавант“ во која Џошуа игра една од улогите, а во која Кајли се појави како гостинка.