(ФОТО) Камион пропадна во дупка на Широк Сокак во Битола

0
1250

mkd-232307

Поради изведување на градежни работи денес Широк Сокак беше блокиран за движење откако камион пропаднал во дупка. Засега немаме информација за повредени работници. Извлекувањето на 20-тонскиот кипер се уште трае, јави ТВ Орбис.

mkd-232308