ФОТО: Љубе Бошкоски ја испрати мајка си со песната „Како што е таа чаша…“

0
1103

Ексминистерот  за внатрешни работи Љубе Бошкоски, кому денеска му беше добрен 12-часовен излез од затворот Идризово за да присуствува на погребот на неговата мајка, ја испрати со нотите на песната „Како што е таа чаша…“.

На погребот на мајката на Бошкоски имаше доста роднини и пријатели, но и полиција.

извор/фото: Плусинфо