Родител на жртва од Монструм: Видов транскрипти, се сомневам во вмешаност на високи функционери

0
525

Горан Накевски, еден од родителите на жртвите во случајот „Монструм“, во интервју за ТВ21 вели дека ги видел транскриптите од прислушуваните материјали и дека се сомнева дека високи функционери се замешани во овој случај.

Накевски, зборува за очекувањата кои тој и другите семејства ги имаат од специјалната обвинителка. Вечерва, во 19:15 часот, на ТВ 21.

извор: ТВ21