Промените доаѓаат, охрабри се – Заев на средби во Центар

0
978

идерот на СДСМ, Зоран Заев, и денеска ги продолжува средбите со граѓаните.

Во 17 часот, во паркчето спроти Заводот за вработување во Капиштец граѓаните ќе бидат информирани за актуелната политичка ситуација во Република Македонија, текот на преговорите, избирачкиот список и медиумите.

Чистењето на избирачкиот список е посебно занчајно за овој дел на Центар, бидејќи тука беа пронајдени многу нелегални гласачи, гласачи од Пустец и тука беа запирани лифтовите за да не можат повозрасните лица да излезат на гласање на локалните избори.

Во 18:15 часот ќе се одржи средба на Заев со граѓани кај паркчето кај Аутомакедонија.

Од 21:30 ч во кафулето Ван Гог, претседателот на СДСМ Зоран Заев ќе присуствува на хуманитарната забава за малата Јована.

Средбите се под мото: Промените доаѓаат, охрабри се, приклучи се.

sredbizaevcentar 12642867_10207837593685312_4335875738244768652_n