Петре Шилегов до режимското гебелсче Илија Димовски: Не одите. Си одите!

0
950

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Петре Шилегов, преку својот Фејсбук профил реагираше на Фејсбук статусот на Илија Димовски во однос на најавената одлука на ВМРО-ДПМНЕ за избори на 24 април, и покрај непрочистениот избирачки список и неспроведените реформи согласно Договорот од Пржино.

„Илија Димовски: одиме
Не одите. Си одите“, му врати Шилегов.