ПРОДОЛЖУВА БОМБАРДИРАЊЕТО НА КУРТОНИТЕ: Радмила кај Богатинова вечерва во вестите во 18 часот!

0
712

Продолжува бомбардирањето на режимските куртон-медиуми. По вчерашното гостување на Заев во пропагандното дувло во „Сител“, вечерва во 18 часот заменк-претседатело на СДСМ, Радмила Шекеринска ке биде гостин во вестите на Канал 5. Ова гостување доаѓа по претходните гостувања на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за внатрешни работи од редовите на СДСМ, Оливер Спасовски на оваа режимска телевизија.

Screenshot_1