ПРВО ВИДЕО од екс-министерот на Грујо: Миле се тувка како посран во ходникот на Кривичниот суд!

0
1038

Новинарката на Al Jazeera Balkans, Милка Смилевска, на својот Фејсбук профил објави видео од Основниот суд Скопје 1 направено вечерва, каде во моментов поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, дава исказ пред судија на предистражна постапка.

На видеото се гледа како Јанакиески зборува со адвокатот Доевски во ходникот.

Истражниот судија до утре наутро треба да реши дали на осомничените ќе им одреди мерка притвор, како што е побарано од СЈО.

 

Mile Janakieski so advokatot Dodevski vo hodnikot na sudot.

Posted by Smilevska Milka on Friday, February 12, 2016