ПЕРФИДНА ЛАЖЛИВА ПАТЕТИЧНА КУЧКА: Каљопа во интервју за Вест тврди дека била изненадена за Евросонг и потоа го молела Ромео да и дозволи да оди на Евросонг, овој не и давал затоа што тоа за неа било преголема жртва од патриотски причини?!?!

0
1667

kaljopa

Во интервју за Вест, Калиопи се обидува сите да не направи мајмуни, баш како и нејзиниот партиски лидер што се обидува да прави 10 години!

Таа во интервјуто за Вест тврди дека не знаела за плановите на МТВ да ја праќа на Евровизија и одлуката ја изненадила поради што по 30 години за прв пат и затреперил гласот?!?!? Толку била возбудена?!

Е потоа следи најјакото во приказната. Таа потоа го молела Ромео да ја пушти да оди на Евровизија и овој ја натерал да му вети дека ова и е последен пат?!?! Демек и рекол те разбирам дека ова го правиш од патриотски причини, ама немој повеќе да се жртвуваш?!?!?!

Она се обидува да се престави како маченик?!?! Наместо она што е, режимска куртизана, владина певаљка која пее на митинзи и за награда добива шанса на државен трошок една година со сите свои асистенти и соработници да патува по цела Европа да спие по скапи хотели и да јаде и да пие и да си купува облека шминка да и се снимаат спотови, да и се прават песни, да се промовираат тие песни пред цела Европа на сите државни телевизии по што таа ќе си направи нови дебело платени спонзорски договори како сегашниот со Стопанска Банка и ќе си има популарност која ќе си ја наплати со концерти низ цел балкан и сите градови во земјава и продадени албуми, она уствари била маченик?!?!?!

Кои се бе ова манипулативни одвранти лажови без грам срам во уста да ги ебам сите!!! Сите се они мачители и се жртвуваат од патриотски причини. И Грујо лапа плацеви и милиони и се вози во мерцедес од 600 000 евра од патриотски причини, и Мијалков исто така гради бизнис империја баш затоа што е на браникот на татковината, и Хорхе од патриотски причини се жртвува во палата на Водно и иста таква на Охридско езеро со доживотна загарантирана плата од 2000е и шофери и канцеларии, и Тони се жртвува со тоа што е директор, има емисии, води манифестации, глуми во театар, во реклами итн итн, и Латас се жртвува со ранч во Зелениково и плата од неколку илјади евра и неколку стана низ Скопје, и Ивона се мачи со милион евра во пештера со плата од 1500е, сите се бе они мачители и жртви за повисоките државни интереси на Македонија, додека ја банкротираат земјата и ја уништуваат по сите основи!!!

А за тоа пак колку е Калиопи вистински десничар и приврзаник на ВМРО-ДПМНЕ, зборува и еден дел од интервјуто каде новинарката ја прашува за брак и таа одговара – МА КАКОВ БРАК, ВАЖНО МИ Е ДА ПЕАМ УБАВО И ДА ИЗГЛЕДАМ УБАВО!

ТОО ЦЕЦООО!

Извор : Мактел