МЕГА МЕГА СКАНДАЛ: Водителката на утринската програма на Канал 5 се заканува по портали зошто била исмеана за емисијата во која јавувачите се бунеа за рекламирањето на Грујо во нејзината емисија!

0
1675

Нема да ви се верува! Водителката на утринската програма на Канал 5, она мутле кое изгледа како ништо да не разбира а се прави удрена со шише од Пелистерка но добро знае што прави и во каква пропагандна режимска перверзија учествува, деновиве почна да се заканува по уредници на портали за сторијата во која таа е исмеана поради емисијата во која гледачите каде јавувачите беа главно пензионери ја направија лом, салата за рекламирањето на Грујо во нејзината емисија со огромен ЛЦД телевизор позади грбот.

Погледнете и самите, ова е дел од разговорот на неа со уредникот на Народен Глас во кој таа му се заканува на Рубин Иваноски и како јалово се обидува да се извади :

rubin milena 1 rubin milena 2 rubin milena 3 rubin milena 4rubin milena 5

Овие талибанциве од режимските куртонски медиски дувла мислат дека се недопирливи и заштитени како бели мечки и никој не смее да ги критикува и исмева и закача за да не им го наруши комфорот и мирот?! Значи тие нас можат да не бомбардираат и да не масакрираат 24/7 во неделата десет години, ама затоа пак ако ние ако ги рчнеме нив добиваме закани да ги повлечеме сториите бидејќи ќе сме зажалеле?!?! Смешно е ова што го прават куртоните на режимските телевизии , секогаш кога ќе се најдат во небрано тие не се партиски определени и не се член на ниедна политичка партија. И Латас и Миленко не се членови на владејачката партија па се однесуваат како поголеми вмровци од Грујо.