Лидерска средба во вторник за составот на ДИК и прашањето за медиумите

0
757

Во вторник на 15 декември ќе има лидерска средба за прашањета за составот на ДИК и прашањето за медиумите, изјави пред малку лидерот на СДСМ Зоран Заев, пренесе Телма.

Заев очекува следната недела Државната изборна комисија да биде конституриана во текот на следната недела и да почне професионално да работи.

На лидерската средба треба да се појават четворицата лидери на политичките партии кои беа вклучени во работните групи за преговорите околу имплементација на договорот од Пржино.