ЛЕЛЕЛЕ ШТО НАПРАИВМЕ: СДСМ во Анкетната за сведоци ќе ги повика Мијалков, Јанакиески и Протуѓер!

0
390

Сашо Мијалков, Миле Јанакиески и Мартин Протуѓер ќе бидат сведоците што СДСМ ќе ги повика на собраниската Анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето, беше соопштено на денешната седница на Анкетната комисија, на која партиите треба да ги предложат своите сведоци или експерти во постапката за расчистување на случајот.

На седницата треба да се усвои и планот за работа.

Претходно, Антонио Милошоски кажа дека Никола Груевски, Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска ќе бидат сведоците на ВМРО-ДПМНЕ.