Заев: Додека траеја интервјуата со мене, Латас и Богатинова добиваа смс од своите колеги

0
431

Бев кај Богатинова, бев и кај Латас, нивните колеги им пишуваа смс-пораки додека траеја интервјуата. Ете, толку за слободата во медиумите, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој денеска учествуваше на дебатата за слободно општество и социјална правда, одрганизирана од коалицијата „Граѓаните за Македонија“ и „Заслужуваме подобро“, пренесе Плусинфо.

Повеќе ОВДЕ