Во вооружена престрелка во Струга едно лице е убиено, а уште две тешко повредени

0
870

Во вооружена прстрелка која се случи синоќа во Струга во населбата Езерски Лозја едно лице е убиено, а уште две се тешко повредени и хоспитализирани.

Според првичните информации настанот се случил поради нерасчистени сметки, а полицијата работи на целосно расчистување на случајот.