(ВИДЕО) ШОКАНТНИ сведоштва за лажните лични карти: Брат ми е 15 години во Белгија и никогаш не гласал на избори!

0
404

za-360-2-670x635

Погледнете го новото издание на „360 степени“ во кое беше емитувана ексклузивна приказна за дел од луѓето чии идентитети се користени во фалсификуваните лични карти, а се видливи на фотографиите што ги објави „Фокус“.

Во емисијата беше пренесен и ставот на потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, кој по ланското гласање во дијаспората директно го впери прстот кон МВР, како издавач на вакви лични карти.