(ВИДЕО) Фрчкоски: Груевски не е примиер и нема избори во април

0
1221

Професорот Љубомир Фрчкоски во интервју за порталот Нова ги дава своите погледи на актуелната криза.

Тој ги предвидува и опишува следните фази: Како власта ќе попушти за нов датум, што во меѓувреме ќе подготвува Катица Јанева, дали обрачот кој ќе се стега околу Груевски значи и вртење на грб на неговите сопартијци.

извор: Нова