(ВИДЕО) По десет часа поминати во Кривичниот суд, Јанкулоска си замина видно нервозна и смрштена

0
962

jankulovska-685x320-670x313

По десет часа поминати во Кривичниот суд, поранешнаата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска видно нервозна замина дома пренесе А1он.мк

Јанкуловска не сакаше на новинарските прашања.

Не е прифатена мерката притвор што ја побара Специјалното јавно обвинителство и најваројатно ќе биде поднесена жалба и за оваа одлука.

ВИДЕОТО и повеќе детали ОВДЕ