(ВИДЕО) Малески: Големо зло на државата може да се нанесе ако се направи непријател од САД

0
712

Кои се можните сценарија по полноќ, дали изборите по секоја цена ќе ја продлабочат кризата или ќе бидат излез од неа. Универзитетскиот професор Денко Малевски за 24 Вести вели дека Македонија е во длабока криза, а не е исклучена и дестабилизација.

– Начинот на кој може да и се нанесе големо зло на државата е да се да се направи непраијтел со најмоќната сила во светот денеска, САД, која постојано, сите овие години се труди да и помогне на Македонија да застане на свои нозе и да ги оствари стратешките цели, членство во ЕУ и НАТО – вели Малески.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ