(ВИДЕО) НА МИЛЕ МИ ТЕКНА E ПОВЕЌЕ ОД ШЕСТ ЧАСА ВО СУДОТ, МУ ТЕЧЕ НИЗ НОГАВИЦИ ДОДЕКА ГО ЧЕКА ПРИТВОРОТ ПОБАРАН ОД СЈО

0
360

ТВ 21 објави видео од Миле Јанакиески кој вечерва е на распит во Основниот суд скопје 1 како еден од осумтемина први пријавени во првата истрага на Специјалното обвинителство.

 

– Ish Ministri i Transporti dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, gjendet më shumë se gjashtë orë në Gjykatën Themelore në Shkup. Ai është duke u marrë në pyetje lidhur me akuzat të ngritura nga Prokuroria Speciale Publike për parregullsitë zgjedhore.- Поранешниот Министер за Транспорт и Врски, Миле Јанакиески повеќе од шест часа се наоѓа на распит во Основниот Суд.

Posted by TV21 Maqedoni on Friday, February 12, 2016