(ВИДЕО) Гзим Острени жестоко распука по тајфата на Али Ахмети: Во ДУИ има само демагози, вазали на Груевски

0
847

grzim an

Гзим Острени во 24Анализа на 24Вести вели дека партија Унитети не е дел од никаква игра со ДУИ.

-Во ДУИ има само демагози, досега требаше да ја напуштат коалицијата. Ама не, тие се вазали на Груевски – вели Острени.