(ВИДЕО) „Војна на ѕвездите“ урива рекорди

0
373

Филмот Војна на ѕвездите го сруши претходниот рекорд на заработка од прикажување за време на првата премиерна вечер, рекорд кој со заработка од 43,5 милиони долари го држеше едно од продолженијата на Хари Потер.

Новиот рекорд според експертите од филмската индустрија е 57 милиони долари и се очекува филмот да заработи преку 200 милиони долари само во Америка и Канада за време на викендов.