(ВИДЕО) Барселона го СМАЧКА КАКО ШЛЕПЕР ЖАБА Реал Мадрид среде Мадрид

0
621

Барселона го декалсираше Реал во 263-то „Ел Класико“, кое вечерва се одигра во рамките на 12. коло во Примера.

На „Сантијаго Брнабеу“, Барселона славеше со 4:0 и а табелата сега има шест бодови повеќе од Реал.

Луис Суарез постигна два гола, а по еден постигнаа Нејмар и Иниеста. Барселона сега во меѓусебните дуели, во сите натпреварувања, има 109 победи, а Реал остана на 96.