(ВИДЕО)Турците му го накитија џипот на Латас со турски знамиња: Излези началниче да видиме кој лаже!

0
398

Откако во 12 часот протестираа пред Владата, десетици граѓани припадници на турската етничка заедница во Македонија се на протест пред просториите на Сител телевизија во Градскиот парк во Скопје.

Тие протестираат поради навредата на главниот уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ – Латас, кој во вчерашното гостување во вестите, во обид да го навреди Заев му се обрати со зборовите „лажеш како Турчин“.

Според фотографиите на Фејсбук на Виктор Азманоски, сопственик на порталот РеволуционерМК, демонстрантите го „накитиле“ со турски знамиња џипот на Латас.

12742829_10153908512931585_4736183932592474853_n-670x377 12729157_10153908512791585_8056940563487888511_n-670x377