(ВИДЕО)Се огласи и Заев по гостувањето во Сител: Ова е цената на слободата на медиумите!

0
983

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва по гостувањето на вестите на Сител на својот ФБ профил напиша: Ова е цената на слободата на медиумите!

Заев на својот профил објави дел од интервјуто во кое го прашува Латас од каде му се парите, на што главниот уредник на Сител рече: „Лажеш како Турчин“.

 

Ова е цената на слободата на медиумите!

Posted by Zoran Zaev on Wednesday, February 10, 2016