(ВИДЕО)Сашо Ордановски РАСПАЛИ: Ахмети е толку силно во прегратка со Груевски, што и со усните прават некои активности!

0
1450

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат-М.

Емисијата беше посветена на посетата на тројката европратеници на Скопје, средбите на премиерот Груевски во Вашингтон, а во очекување на доаѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан в петок. Главната дилема е дали ќе се одржат избори во април или изборниот процес ќе се одложи?

Гости во студиото беа новинарите-аналитичари Сашо Ордановски и Љупчо Поповски. Емисијата завршува со популарната „Саботажа“.